ŚLĄSKI   ZWIĄZEK   PIŁKI   RĘCZNEJ


  menu
aktualności
proponujemy, zapraszamy.
Kluby Śl.ZPR
terminarz i wyniki
trenerzy
regulamin rozgrywek
regulamin ZBK
Podbeskidzka piłka ręczna
  komisje
Komisja ds.Odznaczeń
Komisja Sędziowska
  ciekawostki
wokół przepisów
sędziowie
kadry wojewódzkie
wykaz OSPR
oldboje
historia
galeria
  inne
pliki do pobrania
archiwum
  redakcyjne
kontakt
o nas
linki
 

Wyślij SMS z wynikiem meczu pod nr 513 373 27423.12.16 WESOŁYCH ŚWIĄT

Zdrowych i spokojnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym NOWYM ROKU 2017 życzą pracownicy i działacze Śl.ZPR.

19.12.16 TURNIEJE W HALEMBIE

Niedziela była świętem młodzieżowej piłki ręcznej w Rudzie Śląskiej. W hali MOSiR w Halembie rywalizowali zawodnicy z Zabrza, Zabrza-Rokitnicy, Mysłowic, Ustronia oraz Rudy Śląskiej w dwóch kategoriach.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął zespół SPR Pogoń 1945 Zabrze, który odniósł trzy zwycięstwa. Pozostałe drużyny w tej kategorii wygrały po jednym meczu i o kolejności decydowały różnice bramkowe. Najlepszy bilans miała drużyna MKS Ustroń i zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowali się młodzi zawodnicy z Mysłowic, a gospodarze zajęli ostatecznie czwarte miejsce. Warto dodać, iż najlepszym bramkarzem w swojej kategorii został Jakub Kisiała.
W starszej kategorii młodzików losy zwycięstwa w cały turnieju ważyły się do ostatniego meczu. Przed tym meczem niepokonani byli piłkarze ręczni SPR Pogoń 1945 Zabrze i gospodarze. Losy trzeciego miejsca rozstrzygnęli na swoja korzyść zawodnicy UKS 31 Rokitnica, którzy pokonali MUKS Siódemka Mysłowice. Decydujące starcie przyciągnęło na trybuny wielu kibiców, którzy byli świadkami zaciętej walki o triumf w całej imprezie. Ostatecznie lepsi okazali się goście z Zabrza i to oni odebrali najokazalszy puchar tego turnieju. Także w tej grupie wiekowej wyróżniono bramkarza Grunwaldu Dawida Szczelaszczyka za bardzo dobre interwencje w całym turnieju.

18.12.16 SKAŁKA LIDEREMW dniach 17-18.12.2016 r. w hali DHC Ostrawa odbył się I Turniej Ligi Przyjaźni "Polsko-Czesko- Słowackiej". W kategorii młodziczek na pozycji lidera uplasowała się drużyna MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. W pierwszym spotkaniu podopieczne Andrzeja Gajczewskiego zmierzyły się z MTS Żory zwyciężając 15:13, następnie uległy słowackiemu Trencinowi 12:13, pokonały MHK Bytcę 24:21, Sokol Poruba 26:19 i SC 98 Bohumin 21:20. O drugim miejscu zadecydowała mała tabelka w której TJ Sokol Poruba wyprzedził MHK Bytcza i MTS Żory.

12.12.16 TURNIEJOWY WEEKEND

W miniony weekend ślaskie zespoły uczestniczyły w wielu turniejach.
Turniej im. Babireckiego w Tarnowskich Górach przyniósł sukces drużynie SPR Pogoń 1945 Zabrze, która w roczniku 2001 wyprzedziła dwa zespoły MKS Skarbek Tarnowskie Góry oraz UKS 6 Polho Czuchów.
Rywalizację w roczniku 2001 wygrał MKS Start Michałkowice przed MKS Skarbek I Tarnowskie Góry i UKS 6 Polho Czuchów.
Tradycyjny zabrzański turniej Barbóręczna w obydwu kategoriach tj. młodzików i młodzików młodszych wygrała drużyna gospodarzy SPR Pogoń 1945 Zabrze.
W Mini Barbóręcznej 2016 zwyciężył MKS Zryw Chorzów, SPR Pogoń 1945 Zabrze była III, a KS Viret CMC Zawiercie IV.
Turniej dziewcząt w Kępnie w roczniku 2003 wygrał UKS PR Ruch Chorzów.
W roczniku 2004 najlepsza okazała się Zgoda Ruda Śląska przed Sośnicą I Gliwice. Tuż za podium na IV pozycji znalazł się MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice.
W roczniku 2000 Zgoda Ruda Śląska była V, a TS Stal Śrubiarnia Żywiec VIII.

08.12.16 TURNIEJ IM. PROFESORA BABIRECKIEGO

10 i 11 grudnia 2016 w Tarnowskich Górach odbędzie się tradycyjny Turniej Babireckiego.
Rozgrywany będzie w dwóch kategoriach : sobota - rocznik 2004 i młodsze, a w niedzielę - 2001 i młodsze.
Uczestniczyć będą po 2 zespoły MKS Skarbek Tarnowskie Góry. W sobotę zagra także SPR Pogoń 1945 Zabrze i UKS 6 Polho Czuchów, a niedzielę UKS 6 Polho Czuchów i MKS Start Michałkowice.

08.12.16 BARBÓRĘCZNA

Przed nami kolejna, piąta już edycja turnieju piłki ręcznej młodzików i młodzików młodszych BARBÓRĘCZNA 2016.
10 grudnia 2016 roku na boisku spotkają się drużyny: MTS Chrzanów, LKS PR OSiR Komprachcice oraz gospodarz turnieju SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze. W turnieju wezmą udział zawodnicy rocznika 2002 i 2003. Zawody będą trwać od godz. 9:30. Na godzinę 11:30 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju. Uroczyste zakończenie zaplanowano na godz. 16:00. Natomiast w dniu 09.12.2016 w godzinach od 9:00 do 13:30, odbędzie się w tym roku po raz pierwszy Mini BARBÓRĘCZNA 2016. Jest to turniej dla młodszych adeptów piłki ręcznej z rocznika 2005 i młodsi. W tym turnieju oprócz gospodarzy, wezmą udział drużyny : MKS Zryw Chorzów, MUKS PMOS Chrzanów, KS Viret CMC Zawiercie. Patronat Honorowy nad imprezą objęła Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

04.12.16 SĘDZIOWSKA NOMINACJA

Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek, seędziowski udział w Mistrzostwach Europy Kobiet rozgrywanych w Szwecji, rozpoczną od meczu Norwegia – Rumunia.
Trzymamy kciuki za udane gwizdki.

02.12.16 WYBRANO NOWE WŁADZE ŚL.ZPRZwyczajne Walne Zebranie-Sprawozdawczo Wyborcze Śl.ZPR wybrało nowe władze. Funkcję Prezesa pełnić będzie Marcin Zubek. W Zarządzie znaleźli się Joanna Brehmer, Ewa Garczarczyk, Krystyna Wasiuk, Michał Boczek, Dawid Leszczyniak, Mateusz Ludyga, Olgierd Sikora, Grzegorz Schiwon.
Komisję Rewizyjną tworzyć w najbliższej kadencji będą Szczepan Moczygemba, Leon Pichen, Grzegorz Szymanowski.
Gremium uhonorowało także ustępującego Prezesa Śl.ZPR Alfreda Wrzeskiego przyznając mu tytuł Prezesa Honorowego.
Wśród zaproszonych gości w zebraniu uczestniczyli Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i Prezes Honorowy Janusz Czerwiński.
Jednym z punktów obrad było przyznanie odznaczeń. Diamentową odznakę ZPRP z wieńcem otrzymał Stanisław Świetliński, Złotą odznakę ZPRP Janusz Bykowski, Srebrne odznaki ZPRP otrzymali Andrzej Gajczewski, Stanisław Loska, Joachim Wieczorek, Brązowe odznaki ZPRP otrzymali Dorota Nowak, Grzegorz Mentel.
Medalem za zasługi dla rozwoju piłki ręcznej na Śląsku uhonorowano klub MKS Zryw Chorzów oraz działaczy Ryszarda Gnota, Antoniego Leję, Wojciecha Nabielskiego, Grzegorza Schiwona, Aleksandra Strzeję, Mirosława Szczurka.

01.12.16 ŚLĄSCY KADROWICZE

Natalia Kolasińska (MTS Żory), Oktawia Płomińska, Natalia Stokowiec, Żaneta Senderkiewicz, Karolina Kuszka, Żaneta Lipok i w rezerwie Klaudia Grabińska(wszystkie KPR Ruch Chorzów) zostały powołane na mecze międzypańswowe Polska-Litwa w Giżycku.
Martyna Bula (UKS PR Ruch Chorzów) i Emilia Kowalik (MOSM Tychy) znalazły sie w kadrze juniorek młodszych na turniej międzypańswowy w Płocku. Rezerwową pozostaje bramkarka Zgody Ruda Śląska Barbara Zima.
Na liście rezerwowych kadry młodzieżowej na turniej w Czechach mamy Mateusza Czaplę (MKS Olimpia Piekary Śląskie), a w rezerwie kadry juniorów na mecz Niemcy - Polska znalazł się zawodnik MKS Zryw Chorzów Andrzej Beczek.

20.11.16 TURNIEJ W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

W sobotnie przedpołudnie 19.11.2016 r. w Hali Sportowej SP 1 w Świętochłowicach odbył się turniej dzieci z roczników 2005 i młodsze w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 90 zawodniczek ze świętochłowickich szkół SP 1, 8, 17 i 19 oraz przybyłych drużyn KS Zgoda Ruda Śląska. Młode adeptki szczypiorniaka rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.
Rocznik 2005 czyli klasy piąte reprezentowały na co dzień zawodniczki MUKS Skałka - Śląsk a uczennice SP 19 i SP 1 oraz zespół KS Zgoda Ruda Śląska. W grupie klas czwartych - rocznik 2006 i młodsze wystąpiły KS Zgoda I Ruda Śląska, KS Zgoda II Ruda Śląska i MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice.
W kategorii klas piątych zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół gości z Rudy Śląskiej pokonując zespół SP 1 23 - 0 i SP 19 26 - 3. W meczu o trzecie miejsce SP 1 pokonała SP 19 6 - 0 Końcowa klasyfikacja w tej grupie I miejsce KS Zgoda Ruda Śląska, II miejsce SP 1 Świętochłowice, III miejsce SP 19 Świętochłowice.
Kategorię klas czwartych i młodsze wygrał zespół MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice złożony z dziewcząt SP 19 i SP 1 pokonując kolejno KS Zgoda I Ruda Śląska 7-2 i KS Zgoda II Ruda Śląska 10-1.

06.11.16 SZWECJA WYGRYWA

Wyniki II dnia - rozegranego na obiekcie w Tarnowskich Górach - turnieju reprezentacji młodzieżowych Słowacja-Szwecja 24:31 (11:17), Polska-Norwegia 25:25 (12:16).
Ostatni dzień turnieju rozgrywany w Chorzowie przyniósł następujące rozstrzygnięcia: Słowacja-Norwegia 19:33 oraz Polska-Szwecja 25:29.
Turniej wygrali Szwedzi przed Norwegią, Polską i Słowacją.

05.11.16 KADRY MŁODZIEŻOWE NA ŚLĄSKU

Reprezentacja Polski pokonała, w Chorzowie, Słowację 30:27 (12:11), a Norwegia uległa Szwecji 27:36 (12:18) w pierwszym dniu międzynarodowego turnieju reprezentacji młodzieżowych.

04.11.16 MŁODZIEŻ GOTOWA DO BOJU

Młodzieżowe reprezentacje męskie rozpoczynają dzisiaj rywalizację w turnieju piłki ręcznej.
Program zawodów:
4.11 Chorzów hala sportowa ul. Dąbrowskiego
16:00 Norwegia-Szwecja
18:00 Polska-Słowacja
5.11 Tarnowskie Góry hala sportowa ul. Obwodnica
16:00 Słowacja-Szwecja
18:00 Polska-Norwegia
6.11 Chorzów hala sportowa ul. Dąbrowskiego
10:00 Słowacja-Norwegia
12:00 Polska-Szwecja

22.10.16 NASI W KADRACH

Marek Daćko z Górnika Zabrze otrzymał powołanie do pierwszej reprezentacji kraju na mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy z Serbią i Rumunią.
Inny zawodnik tego klubu Mateusz Kornecki powołany został do reprezentacji B na turniej międzyapaństwowy w Płocku.
Na zgrupowanie Płocku i turniej reprezentacji juniorów we Francji ma szansę pojechać zawodnik MKS Zryw Chorzów, uczeń SMS Gdańsk Andrzej Beczek. Na liście rezerwowych tej kadry widnieje Patryk Gluch z Górnika Zabrze.
W Cetniewie podczas turnieju juniorów młodszych ogladać będziemy Huberta Abramskiego z Viretu CMC Zawiercie, rezerwowym na tę akcję pozostaje Michał Luks z MUKS Siódemka Mysłowice, uczeń SMS Gdańsk.
Zgrupowanie w Giżycku i turniej w Wilnie to szansa zaprezentowania się dla juniorek KPR Ruch Chorzów, uczennic SMS Płock Karoliny Kuszki, Klaudii Grabińskiej, Żanety Senderkiewicz oraz dwóch innych zawodniczek KPRu Oktawii Płomińskiej i Natalii Stokowiec. Na liście rezerwowych, tej kadry, mamy Żanetę Lipok (KPR Ruch Chorzów/SMS Płock) i Natalię Kolasińską (MTS Żory).
W kadrze juniorek młodszych, które również spotykają się w Giżycku i udają się do Wilna, śląskimi przedstawicielkami są Barbara Zima (KS Zgoda Ruda Śląska) i bedąca tym razem w rezerwie Emilia Kowalik (MOSM Tychy/SMS Płock).

18.10.16 KADRA MŁODZIEŻOWA ZAGRA NA ŚLĄSKU

W terminie 4-6.11.2016 w Chorzowie i Tarnowskich Górach gościć będziemy męskie reprezentacje młodzieżowe Szwecji, Słowacji, Norwegii i Polski.

05.10.16 ŚLĄSKA PARA NA EURO

Agnieszka Skowronek i Joanna Brehmer otrzymały nominację sędziowską na grudniowe Mistrzostwa Europy Kobiet, które odbęda się w Szwecji.

03.10.16 WYBORY W ZPRP

Wczoraj, podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów, w Warszawie, Andrzej Kraśnicki został ponownie wybrany Prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
W Zarządzie znaleźli się: Zygfryd Kuchta, Henryk Szczepański, Bogdan Sojkin, Mirosław Baum, Bogusław Trojan, Grzegorz Budziosz, Marcin Zubek, Marcin Kobylarz, Marian Urban, Przemysław Mańkowski, Michał Spieszny, Paweł Cieśla, Robert Majdziński oraz Jerzy Szafraniec.
Komisję Rewizyjną tworzą: Szczepan Moczygemba, Zbigniew Gorączko, Zbigniew Tarczykowski, Jan Chudzikiewicz oraz Jerzy Gackowski.

25.09.16 POŻEGNANIE LATA W WIELUNIU

Turniej Pożegnanie lata" ktory odbył się w 25 września 2016 r w Wieluniu wygrała - z kompletem zwycięstw - drużyna młodzików młodszych UKS "31 Rokitnica" Zabrze. Wyniki Rokitnicy: z Anilaną Łódź 13:11, z Junakiem Włocławek 14:11, z Orlikiem Brzeg 16:13 i z MKS Wieluń 14:7.
Kolejność turnieju : 1)UKS " 31 Rokitnica" Zabrze, 2)Anilana Łódź, 3)MKS Wieluń, 4)Orlik Brzeg, 5)Junak Włocławek.

12.09.16 POZNALIŚMY MISTRZÓW ŚLĄSKA

Tytuł Mistrza Śląska w plażowej piłce ręcznej wywalczyły:
Dziewczęta rocznik 2003/2004 - SPR Sośnica 2 Gliwice, Młodziczki rocznik 2001/2002 - MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice, Juniorki rocznik 1999/2000 - UKS Pawonków, Chłopcy rocznik 2001-2004 - UKS MOSM Bytom. Więcej informacji w załączniku: Mistrzostwa Śląska w Piłce Ręcznej Plażowej

10.09.16 SEZON WYSTARTOWAŁ

Wystartował sezon 2016/2017. W pierwszym meczu juniorki młodsze SPR Pogoń 1945 Zabrze pokonały UKS MOSM Bytom 28:12.

07.09.16 INAUGURACJA SEZONU

W sobotę 10.09.2016 zainaugurowany zostanie sezon 2016/2017. Premierowy pojedynek stoczą juniorki młodsze SPR Pogoń 1945 Zabrze i UKS MOSM Bytom.
Początek zawodów w hali sportowej przy ul.Wolności zaplanowano na 9:00.

01.09.16 MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W PLAŻÓWCE

W Mysłowicach na 10 września zaplanowano pierwsze Mistrzostwa Śląska w Plażowej Piłce Ręcznej. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt pod nr telefonu 695520128.


29.08.16 SĘDZIOWIE LIGOWI GOTOWI DO ROZGRYWEK

Podczas konferencji sędziów ligowych w Olsztynie dokonano nominacji arbitrów na poszczególne szczeble rozgrywek ligowych.
W II lidze naszymi reprezentantami bedą Malwina Oleś z Agnieszką Zauchą, Dawid Leszczyniak z Marcinem Szostokiem, Jacek Uryga z Piotrem Zielińskim oraz Grzegorz Toczyński z Maciejem Stobrawą - reprezentującym małopolskiZPR.
Do grona rozjemców I ligi awansowali Michał Fabryczny z Jakubem Rawickim oraz Wojciech Bloch, który posędziuje z Michałem Soleckim. Oprócz nich w tej klasie rozgrywkowej zobaczymy nastepujące pary Krzysztof Pytlik-Jarosław Budzianowski, Grzegorz Schiwon-Mirosław Pazur, Michał Boczek -Kamil Poloczek.
W superlidze, w nadchodzącym sezonie, zobaczymy trzy śląskie duety: Joanna Brehmer-Agnieszka Skowronek, Michał Kopiec-Marcin Zubek, Artur Jędrycha-Marcin Pytlik.

25.08.16 NARADA ŚLĄSKICH SĘDZIÓW

Tradycjna narada sędziowska odbędzie się 3 września 2016 w Mikołowie. Szczegółowe informacje w załączniku:
Mikołów 16

22.08.16 ROZLOSOWANO ROZGRYWKI II LIGI

Terminarz rozgrywek IV grupy II ligi mężczyzn do pobrania:
II Liga Mężczyzn 2016/17

21.08.16 SZKOLENIOWIEC POSZUKIWANY

Odradza się piłka ręczna w Kuźni Raciborskiej. Osoby zainteresowane prowadzeniem grup młodzieżowych proszone są o kontakt pod nr telefonu: 501237568.

21.08.16 GÓRNIK POZA ZASIĘGIEM

Górnik okazał się najlepszy w miedzynarodowym turnieju seniorów rozgrywanym w Zabrzu.
Wyniki: ZTR Zaporoże-SKA Mińsk 19:30 (10:14), HC Banik Karvina-Górnik Zabrze 27:34 (13:14), Górnik Zabrze-SKA Mińsk 35:23 (17:7), ZTR Zaporoże-HC Banik Karvina 26:21 (11:10), SKA Mińsk-HC Banik Karvina 37:26 (19:14), Górnik Zabrze-ZTR Zaporoże 28:20 (15:9).

17.08.16 ZAGRANICZNI RYWALE GÓRNIKA

Szczypiorniści Górnika Zabrze, na własnym prakiecie, sprawdzą formę rywalizując w turnieju z zagranicznymi przeciwnikami. Zapraszamy.11.08.16 KATOWICE CZEKAJĄ NA SZKOLENIOWCÓW

To już ostatnie dni zgłoszeń do wrześniowej konferencji trenerów w Katowicach. ZPRP opublikował szczegółowy program zajęć, dostępny w poniższym linku:
Konferencja szkoleniowa informacje

03.08.16 START Z MEDALEM IGRZYSK

W dniach 28.07 - 01.08.2016 drużyna juniorek UKS Start Pietrowice Wielkie wystapiła w Europejskich Igrzyskach Młodzieży które odbyły się w niemieckim Rensburgu, zdobywając brązowy medal.
Wyniki UKS Start: z Kistianstadt (Szwecja) - 9-3 (6-1), z Vierzon (Francja) 10-7 (5-6), z Rensburg II (Niemcy) 10-7 (6-4), z Aalborg (Dania) 11-5 (2-1), z Rensburg I (Niemcy) 10-14 (6-6), z Aalborg (Dania) 12-11 (6-5) (półfinał), z Kristianstadt (Szwecja) 12-12 (7-6) (grupa finałowa), z Rensburg I (Niemcy) 9-11 (4-6) (grupa finałowa).
Końcowa Kolejnosć: 1. Kristianstadt (Szwecja), 2. Rensburg I (Niemcy), 3. Pietrowice.

25.07.16 ŚLĄSKIE SNAJPERKI I MEDALISTKIDwanaście zawodniczek Kadry Sląska trafiało podczas OOM do bramki przeciwniczek - w nawiasie ilość goli: Agnieszka Iwanowicz (27), Julia Skubacz (20), Nikola Matuszczyk (19), Martyna Bula (16), Kinga Jambor (9), Weronika Sobańska (6), Aleksandra Stuchlik(4), Aleksandra Cieślik (5), Marta Bylewska (4), Wiktoria Ciaś (2), Katarzyna Gryszka (2),Wiktoria Suda (1).
Oprócz nich brązowe medale wywalczyły Wiktoria Zorychta, Alicja Wolny, Paulina Wieczorek, Magdalena Bentkowska, Marta Weihrauch.

24.07.16 UDANE ZAKOŃCZENIE

V miejsce zajęła Kadra Śląska chłopców w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Ostatni mecz zakończył sie zwycięstwem naszej ekipy nad Małopolską 36:35.

23.07.16 MEDAL JEST NASZZwycięstwem Ślaska 20:19 (12:9) zakończył się pojedynek o brązowy medal z Kadrą Wielkopolski podczas Finałów XXII Ogolnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Drużyna prowadzona przez Agnieszkę Płomińską i Józefa Szmatłocha zagrała w składzie: Zorychta, Wieczorek - Bylewska, Cieślik 4, Bula 5, Jambor, Matuszczyk 3, Sobańska 2, Skubacz 6.
W finale OOM Mazowieckie okazało się lepsze od Pomorskiego.
W meczu chłopców podczas OOM, rozgrywanym we Wrocławiu, nasi zawodnicy pokonali - po dogrywce - Lubuskie 45:42 i jutro zagrają o miejsce V.

22.07.16 WALCZYMY O BRĄZ

Porażka 17:25 (7:14) z Kadrą Mazowieckiego spowodowała, iż nasze dziewczyny w dniu jutrzejszym walczyć będą o brązowy medal z Wielkopolską.

20.07.16 DZIŚ TYLKO PUNKT

Remisem 30:30 z Kadrą Świętokrzyskiego zakończył się grupowy pojedynek chłopców podczas OOM we Wrocławiu.
Pewne awansu do półfinałów śląskie dziewczęta przegrały dzisiaj z Pomorskim 27:34. Pojutrze rywalem naszej drużyny, w walce o finał, będzie Kadra Mazowsza.

19.07.16 START PRZEZ DUŻE S

Od wygranej 37:33 nad Wielkopolską rozpoczęła zmagania na obiektach OOM we Wrocławiu Kadra Śląska Juniorów Młodszych.

18.07.16 DRUGIE ZWYCIĘSTWO POD KARKONOSZAMI

Kadra Śląska zwyciężyła Kadrę Małopolski 20:17 (12:9) i po dwóch spotkaniach jest już pewna awansu do strefy medalowej OOM Dziewcząt.

18.07.16 UDANY POCZATEK

Kadra Śląska pokonała Kujawsko-Pomorskie 26:17 (8:12) w spotkaniu inaugurującym Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

18.07.16 OOM W KARPACZU I WROCŁAWIUKadra Śląska Dziewcząt rozpoczyna dziś w Karpaczu rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Rywalkami podpopiecznych Agnieszki Płomińskiej i Józefa Szmatłocha w fazie grupowej są Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie i Pomorskie.
Skład Śląska: bramkarki - Wiktoria Zorychta i Alicja Wolny (obie UKS PR Ruch Chorzów), Paulina Wieczorek(KS Zgoda Ruda Śląska), zawodniczki z pola - Julia Skubacz, Wiktoria Ciaś, Agnieszka Iwanowicz, Weronika Sobańska, Marta Weihrauch (wszystkie KS Zgoda Ruda Śląska), Katarzyna Gryszka, Kinga Jambor, Nikola Matuszczyk, Aleksandra Cieślik, Marta Bylewska, Martyna Bula, Magdalena Bentkowska (wszystkie UKS PR Ruch Chorzów), Wiktoria Suda, Aleksandra Stuchlik (obie MTS Żory).
Jutro we Wrocławiu przystąpią chłopcy w rywalizacji z wielkopolskim, świętokrzyskim i pomorskim Igor Zagała i Adam Michalski mają do dyspozycji bramkarzy - Wojciecha Wiśniewskiego (MKS Zryw Chorzów), Jan Widerę (UKS MOSM Bytom), Gracjana Nowaka (SPR Zagłębie Sosnowiec), zawodników z pola - Michała Luksa (MUKS Siódemka Mysłowice), Marcina Kurzawę, Igora Gizińskiego, Huberta Abramskiego, Miłosza Bednarza, Pawła Wójcika (wszyscy KS Viret CMC Zawiercie), Daniela Kolanka, Mateusza Behrensa (obaj UKS MOSM Bytom), Jana Kosmalę (SPR Zagłębie Sosnowiec), Kamila Radzikowskiego, Alana Pronobisa, Cypriana Gibułę i Dawida Górczyka (wszyscy SPR Pogoń 1945 Zabrze).

10.07.16 PRZEDŁUŻONE ZGŁOSZENIA

Przedłużono termin zgłoszeń na Międzynarodową Konferencję Szkoleniową, która odbędzie się w dniach 2-4 września w Katowicach.
Konferencja jest adresowana do osób zainteresowanych szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce ręcznej (instruktorów i trenerów) oraz do nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicy konferencji po jej zakończeniu otrzymają certyfikaty, które będą uprawniały do ubiegania się bądź przedłużenia licencji trenerskiej kategorii B i C.
Więcej informacji

03.07.16 CHŁOPCY JADĄ NA OLIMPIADĘ

Po wygranej nad Kadrą Opola 31:29 (16:15) podopieczni Igora Zagały i Adama Michalskiego awansowali do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Barw Śląska w Grodkowie bronili: Jan Widera, Gracjan Nowak, Kamil Zgorzelski - Miłosz Bednarz, Hubert Abramski, Marcin Kurzawa, Igor Giziński, Paweł Wójcik, Eryk Świercz, Marcin Makuch, Daniel Kolanek, Mateusz Behrens, Michał Luks, Łukasz Woszczyna, Remigiusz Torbus, Denis Ślusarz.
Awans uzyskał też zespół Dolnośląskiego, który zwyciężył dziś Kadrę Łódzkiego 39:31 (19:12).
Kadra Śląska Dziewcząt zakończyła półfinały bez porażki deklasując w ostatnim pojedynku Kadrę Opola 42:14 (22:8).
Skład Śląska: Zorychta, Wolny, Wieczorek - Bentkowska 5, Bylewska 1, Stuchlik 2, Sobańska, Jambor 7, Iwanowicz 6, Weihrauch, Gryszka 6, Matuszczyk 7, Cieślik 1, Bula 4, Skubacz 3.
Drugim finalista został zespół Dolnegośląska, który pokonał Kadrę Łódzkiego 28:12 (15:5).

02.07.16 ŚLĄSKIE DZIEWCZĘTA W FINAŁACH OOM

Dziewczęta Kadry Śląska po pokonaniu Dolnośląskiego 26:25 (12:7)- bez względu na wynik jutrzejszego meczu - zapewniły sobie awans do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Skład Śląska: Zorychta, Wolny - Bylewska, Stuchlik 3, Sobańska, Jambor, Iwanowicz 9, Weihrauch, Matuszczyk 4, Cieślik 1, Skubacz 9.
Drugi pojedynek zakończył się wygraną Kadry Łódzkiej nad Kadrą Opola 19:17 (8:8).
Remisem zakończył się dzisiejszy pojedynek naszych chłopców w Grodkowie i o awansie zadecydują jutrzejsze spotkania. Dzisiejsze rezultaty Dolnośląskie-Śląskie 38:38 (21:19), Opolskie-Łódzkie 27:23 (11:12).

02.07.16 TRWAJĄ PÓŁFINAŁY OOM

Kadra Śląska dziewcząt rozpoczęła półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kroczycach od zwycięstwa nad Kadrą Łódzkiego 32:14 (16:8).
Skład Śląska: Zorychta, Wolny, Wieczorek - Bentkowska 1, Bylewska 2, Stuchlik 2, Sobańska 1, Jambor 2, Iwanowicz 6, Weihrauch 1, Gryszka 2, Matuszczyk 8, Cieślik, Bula 4, Skubacz 3.
Drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem Dolnegośląska nad Opolem 33:13 (15:3).
W Grodkowie, gdzie rywalizują chłopcy lepsi od Kadry Śląska okazali się łodzianie zwyciężając 34:31 (15:12). W innym meczu Dolnośląskie pokonało Opolskie 42:32 (23:16).

29.06.16 KURS INSTRUKTORSKI

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki zaprasza zainteresowanych na kurs instruktora piłki ręcznej.
Więcej informacji

29.06.16 PLAŻÓWKA W PSZCZYNIE

Już po raz szósty na boisku piaskowym Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędzie się Turniej Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej. Zawody odbędą się 2 lipca (sobota, początek godz. 12.00). Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną (sport@posir.pszczyna.pl z dopiskiem "Piłka ręczna plażowa") do 30 czerwca. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę zespołu, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, osobę do kontaktu.
Wpisowe do turnieju wynosi 80 zł (płatne do 30 czerwca na konto POSiR: 26 8448 0004 0030 9145 2000 0001 lub osobiście w biurze Ośrodka). W ramach opłaty wpisowej Ośrodek zapewnia: rozgrywki, opiekę sędziowską, medyczną i techniczną, puchary dla najlepszych zespołów, statuetki dla wyróżnionych zawodników, posiłek.
Organizatorem turnieju jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

29.06.16 SILESIA POLSKA W PORECU

W dniach 10-12.06.2016 roku w chorwackiej miejscowości Porec odbyły się XXIII Mistrzostwa Europy Masters w Piłce Ręcznej. Drużyna Silesia Polska Lwy Jasia Łaziska Górne jechała na mistrzostwa bronić brazowego medalu zdobytego w ubiegłym roku w Nicei w kategori +50. W tej kategori startowało 12 drużyn podzielonych na 2 grupy po 6 drużyn. Grając w grupie A Silesia Polska osiągnęła następujące wyniki: z HK Senta (Serbia) 11:10, MAFC Budapeszt (Węgry) 8:4, Saline Boys Bochnia (Polska) 4:5, Odessa (Ukraina) 6:11, Trifonale Roma (Włochy) 11:9 plasując się tym samym na trzecim miejscu w grupie. W meczu o miejsce 5/6 w którym rywalem Polaków był zespół ze Słowenii Nebuseni Draguli, który okazał się lepszy zwyciężając 9:7.
Zwycięzcą Mistrzostw została drużyna z Odessy po wygranej w finale z Handball Roma 20:16, trzecie miejsce zdobyła drużyna Budapeszt Old Boys.
Zespół Silesia Polska występował w następującym składzie : Gerd Golla, Andrzej Stradowski, Daruusz Kowalski, Andrzej Olszówka, Franciszek Świtalik, Henryk Szymoś, Kali Hoffman, Krzysztof Płonka, ArturDudek, trenerem był Marian Olszówka, kierownikiem drużyny Jerzy Spodymek, apozostałymi przedstawicielami ekipy Mirosław Duży i Henryk Zientek.

21.06.16 MEMORIAŁ TOBOLEWSKIEGOW minioną sobotę 18 czerwca 2016r. odbył się V Memoriał im. Zygfryda Tobolewskiego w piłce ręcznej chłopców. Wzięło w nim udział prawie 100 zawodników z Krakowa, Kielc oraz Zabrza. Walka na parkiecie trwała do samego końca, a najlepszą drużyną turnieju w kategorii chłopcy (r.2003) okazał się zespół gospodarzy SPR "Pogoń 1945” Zabrze. W kategorii młodzików młodszych (r.2002) na pierwszym miejscu uplasował się zespół Vive Tauron Kielce.
Nagrody indywidualne:
Kategoria Młodzik młodszy (r.2002): najlepszy strzelec Jakub Smulski - Vive Tauron Kielce, najlepszy bramkarz Mikołaj Pietrzyk - Vive Tauron Kielce, najlepszy zawodnik Igor Bykowski - SPR Pogoń 1945 Zabrze.
Kategoria Chłopcy (r.2003): najlepszy strzelec Paweł Krawczyk - SPR Pogoń 1945 Zabrze, najlepszy bramkarz Bruno Mazurkiewicz - SPR Pogoń 1945 Zabrze, najlepszy zawodnik Sebastian Świt - Vive Tauron Kielce.
Patronat Honorowy nad imprezą objął Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

14.06.16 KONFERENCJA SZKOLENIOWA

Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Miasto Katowice oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach zapraszają zainteresowanych na Międzynarodową Konferencję Szkoleniową, która odbędzie się w dniach 2-4 września w Katowicach.
Konferencja jest adresowana do osób zainteresowanych szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce ręcznej (instruktorów i trenerów) oraz do nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicy konferencji po jej zakończeniu otrzymają certyfikaty, które będą uprawniały do ubiegania się bądź przedłużenia licencji trenerskiej kategorii B i C.
Więcej informacji

12.06.16 SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH

Katowice, Sosnowiec i Tarnowskie Góry gościły uczestników finałowej rywalizacji uczniów szkół podstawowych "Szczypiorniak na Orlikach" .
Mecze finałowe rozegrano w hali katowickiego "Spodka" jako preludium do meczu reprezentacji Polski i Holandii. Zakończyły się one następującymi wynikami: dziewczęta - o I miejsce SP 15 Gniezno - SP Ryjewo 8:7 (3:6), o III miejsce SP Wilczyska - SP 9 Legnica 10:8 (5:3), chłopcy - o I miejsce SP 66 Bydgoszcz - SP 91 Kraków 20:10 (10:6) o III miejsce SP 29 Lublin - SP 4 Mrągowo 18:9 (9:5).
Śląskie szkoły zajęły odpowiednio X miejsce SP 13 Ruda Śląska wśród dziewcząt i VIII miejsce SP 19 Zabrze wśród chłopców.

12.06.16 HOLANDIA POKONANA

Katowicki "Spodek" ponownie szczęśliwy. Reprezentacja Polski pokonała Holandię 27:21 (11:9) w meczu fazy play off o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.
Polska: Wyszomirski - Daszek 4, Krajewski 5, Lijewski 4, Szyba 3, Syprzak 3, B.Jurecki 2, Bielecki 2, M.Jurecki 1, Kus 1, Gierak 1, Rojewski 1, Jachlewski, Wiśniewski.
Holandia: Eijlers 1 - Steins 6, Haenen 5, van Schie 4, Remer 3, Sluijters 1, Boomhouwer 1, Schagen, van Olphen, Leenders, Miedema, Adams, Smits, Neuteboom.
Sędziowali: Krstić, Ljubić (Słowenia). Widzów 8000.Bilety Polska-Holandia

06.06.16 EGZAMIN SĘDZIOWSKI

W wyniku egzaminu przeprowadzonego w Mikołowie nowymi sędziami Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach zostali: Kasper Bomba, Patrycja Januszyk, Paweł Justyniak, Sandra Kokot, Nicole Szulc, Aleksandra Szymanowska, Iwona Szyroki, Klaudia Wilczyńska.

06.06.16 ŚLĄSKIE AKCENTY W KĘPNIE

W Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Kępnie uczestniczyło kilka drużyn z naszego regionu.
Kadra Śląska rocznika 2001 zajęła rywalizując w starszym roczniku zajęła XI lokatę, MOSM I Tychy zwyciężył w roczniku 2003, a drugi zespół tego klubu był IV, w roczniku 2004 SPR Sośnica zajęła II i IV lokatę, III była Zgoda Ruda Śląska.

06.05.16 ZWYCIĘSKI GRUNWALDMłodzi szczypiorniści SPR Grunwald Ruda Śląska wygrali rozgrywki III ligi mężczyzn, które organizowane były przez Śląski Związek Piłki Ręcznej. Warto wspomnieć, iż w skład rudzkiego zespołu wchodzili juniorzy SPR Grunwald Ruda Śląska oraz Pogoni 1945 Zabrze, którzy zostali użyczeni szkoleniowo do tego projektu.
Ekipa z Rudy Śląskiej nie przegrała żadnego spotkania, remisując jedynie z najgroźniejszym przeciwnikiem z Ustronia. Młodym zawodnikom życzymy kolejnych sukcesów, tym razem już na drugoligowych parkietach!.

30.05.16 WETERANKI ZGODY NAJLEPSZE W KRAJU

Drużyna Zgody Ruda Śląska okazała się najlepsza w rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny oldbojów w naszym kraju rozgrywanej w Krakowie.
Zawodniczki z Rudy Śląskiej wyprzedziły Skrę Warszawa i Zagłębie Lubin.
Skład Zgody: Agata Matczuk (wybrana najlepszą bramkarką turnieju), Sabina Pyka, Marta Grząślewicz, Stella Kubiczek, Justyna Bywalec, Iwona Derlatka, Joanna Bogusz, Wioletta Krych, Agnieszka Krawiec, Anna Rajwa, Ilona Paluch.
W rywalizacji mężczyzn Pogoń Zabrze w kategorii +35 zajęła VII miejsce.

29.05.16 Z PIEKAR PO SUKCES W LIDZE MISTRZÓW

Mateusz Kus wychowanek Olimpii Piekary Śląskie siegnął dziś po największy klubowy sukces polskiej piłki ręcznej wygrywając z Vive Tauronem Kielce Ligę Mistzów.
Przypomnijmy Vive Tauron Kielce pokonało rzutami karnymi 4:3 MVM Veszprem. Po dogrywce wynik brzmiał 35:35 (13:17, 29:29).

29.05.16 BRĄZOWA ZGODA

Puławy okazały się szczęśliwe dla Zgody Ruda Śląska, która zajęła III miejsce w Pucharze Prezesa ZPRP Młodziczek.
Bielszowiczanki, w drodze po brąz, uzyskały następujące wyniki: z MTS I Kwidzyn 25:28 (12:14), z Olszynką Dzikowiec 27:16 (16:7), z MKS MOS Gniezno 22:16 (12:11), z MKS Karczew 16:24 (8:13), z UKS Roxa Lublin I 30:24 (14:15).
UKS PR Ruch Chorzów zajął w turnieju VII lokatę. Wyniki chorzowianek: z MKS Karczew 14:20 (9:9), z UKS Roxa Lublin I 21:23 (12:10), z MKS Brodnica 13:13 (4:8), z MKS MOS Gniezno I 17:28 (9:15) i z Olszynką Dzikowiec 34:29 (20:12).
W finale MKS Karczew uległ MTS I Kwidzyn 11:20 (4:11).

29.05.16 ZŁOTO I SREBRO AKADEMIKÓW

AWF Katowice wywalczył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. W finale podopieczne Zbigniewa Pawelaka pokonały AWF Kraków 30:24 (17:10).
Brązowy medal przypadł w udziale UMCS Lublin.
Srebrny medal zdobyła męska drużyna AWF Katowice, która uległa w finale Uniwersytetowi Rzeszowskiemu 15:21 (10:17).
Brązowe medale zdobyli zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego.
Zawody finałowe odbywały sie w Katowicach i Mysłowicach.

25.05.16 PLAŻOWE SUKCESY

Michał Fabryczny i Jakub Rawicki uzyskali podczas kursu w Salonikach status sędziów międzynarodowych EHF w plażowej piłce ręcznej. Ten sam kurs dotyczący nominacji na delegatów EHF w plażowej piłce ręcznej ukończyła z sukcesem Agnieszka Skowronek.
Drużyna MUKS Siódemka Mysłowice zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych na plaży w Szczecinie.

21.05.16 SOŚNICA AWANSOWAŁA

Wyjazdowe zwycięstwo Sosnicy Gliwice nad Jutrzenką Płock 24:23 (po porażce w Gliwicach w takim samym stosunku) spowodowało, iż o awansie do I ligi zadecydowały rzuty karne. Zwyciężyły w nich gliwiczanki i one zagrają jesienią na wyższym szczeblu rozgrywek.

16.05.16 PRACOWITY WEEKEND NAJMŁODSZYCH

Drużyna SPR Pogoń 1945 Zabrze uplasowała się na V miejscu w Pucharze Prezesa ZPRP Chłopców rozegranym w Końskich.
Wyniki zabrzan: z UKS Wilanowia I 19:15 (9:11), z UKS Iskra Bydgoszcz 14:19 (6:14), z KS Vive Tauron III Kielce 16:22 (10:13), z UKS Miś Gorzów Wlkp.18:15 (10:11), z UKS Wilanowia I 20:19 (12:13).
Finał KSSPR Końskie-KS Vive Tauron III Kielce 18:20 (12:13), mecz o III miejsce KS SPR Chrobry Głogów-UKS Iskra Bydgoszcz 27:23 (16:12).
Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju finałowego został zawodnik SPR Pogoń 1945 - Paweł Krawczyk.
Medale w Pucharze Prezesa ZPRP Dziewcząt zdobyły złoty - MTS Kwidzyn, srebrny - Korona Handball Kielce, brązowy - MKS Kusy Szczecin.
Młodzicy MKS Zryw Chorzów awansowali do półfinałów Pucharu ZPRP uzyskując w Legnicy następujące wyniki: z EUCO-UKS I Dziewiątka Legnica 20:33 (12:17), z Gwardią Opole 26:12 (10:7), z UKS Anilana II Łódź 24:27 (11:15).
W łódzkim ćwierćfinale odpadł KS Viret CMC Zawiercie po porażkach z KS SPR Chrobry I Głogów 16:23 (10:13), UKS Anilana I Łódź 25:28 (14:12) i wygranej z ASPR Zawadzkie 25:17 (13:9).

15.05.16 ŚLĄSKI DUET ZAGRA W FINAŁACH

KS Zgoda Ruda Śląska i UKS PR Ruch Chorzów uzyskały w Chorzowie awans do Finału Pucharu ZPRP Młodziczek.
Wyniki śląskich zespołów: KS Zgoda Ruda Śląska - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 35:12 (15:4), KS Zgoda Ruda Śląska - MMKS Jutrzenka Płock 21:21 (11:9), UKS PR Ruch Chorzów - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 27:20 (15:10), UKS PR Ruch Chorzów - MMKS Jutrzenka Płock 28:22 (13:12), UKS PR Ruch Chorzów - KS Zgoda Ruda Śląska 20:26 (11:11).

09.05.16 ODSZEDŁ EUGENIUSZ JENDRUŚ
Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Odszedł Eugeniusz Jendruś - wieloletni działacz i kierownik drużyny GKS Olimpia Piekary Śląskie.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek 10.05. o godz. 9:30 w kościele pw. Św. Trójcy w Szarleju.08.05.16 MOSM TYCHY BEZ AWANSU

Porażka z Koroną Handball Kielce 18:26 (11:18) oraz zwycięstwo nad MKS Sambor Tczew 27:25 (15:13) pozwoliło druzynie MOSM Tychy jedynie na zajęcie III miejsca w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych rozgrywanym w Kielcach.

06.05.16 MOSM TYCHY ZACZĄŁ OD WYGRANEJ

MOSM Tychy, na inaugurację turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, pokonał MTS Kwidzyn 29:27.

05.05.16 KOLEJNY TRENING Z MISTRZEM

Zajęcia naborowe do klasy I liceum dla rocznika 2000 odbędą się 11.05.2016 w hali sportowej ,,POGOє Zabrze w godz. 16:00-17:30. Poprowadzą je Paweł Niewrzawa i Przemysław Witkowski.

04.05.16 ZABRZANIE W FINAŁACH

W rozgrywkach półfinałowych o Puchar Prezesa ZPRP Chłopców drużyna SPR Pogoń Zabrze pomimo porażki z gospodarzami KS SPR Chrobry Głogów 18:34 (11:21), uzyskała awans do turnieju finałowego pokonując LKPR Moto-Jelcz Oława 22:17 (12:9) i KS Olimp Grodków 25:16 (15:11).
Zabrzanie otrzymali też jedną z nagród indywidualnych. MVP turnieju został Ryszard Korus.

02.05.16 100 PROCENT NORMY

UKS PR Ruch Chorzów pokonując, w Legnicy, miejscowy EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 33:22 (12:9), UKS Olimp Grodków 27:14 (10:7) i MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31:22 (16:10) zapewnił sobie awans do półfinałów Pucharu ZPRP Młodziczek.
Awans uzyskała także Zgoda Ruda Śląska wygrywając u siebie kolejno z MUKS Jutrzenka Płock 27:16 (12:8), UKS Handball 28 Wrocław 34:20 (14:8) i ChKS Łódź 33:7 (19:3).

24.04.16 TYLKO MOSM GRA DALEJ

Atut własnego parkietu pomógł drużynie MOSM Tychy w awansie do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Wyniki tyszanek: z UMKS Zak Kielce 48:28(24:14), z MKS Truso Elblag 44:28(17:11),z UKS Varsovia 21:24(12:14).
Juniorzy młodsi SPR Pogoń 1945 Zabrze i UKS 31 Rokitnica Zabrze zakończyli rywalizację na etapie 1/8 finału.
Wyniki SPR Pogoń 1945 Zabrze w Ciechanowie: z MKS Zaglebie Lubin 28:35 (13:15), z UKS Trójka Nowa Sol 36:14 (17:9), z UKS Nike Ciechanow 26:25 (14:13).
UKS 31 Rokitnica w Końskich przegrała z KSSPR Konskie 27:36 (16:18), z TS Siemiatycze 28:29 (11:17) oraz wygrała z Juvenią Rzeszów 43:34 (20:16).
W rozgrywkach półfinałowych Pucharu Prezesa ZPRP Dziewcząt rozgrywanych w Rudzie Śląskiej obydwa śląskie zespoły odpadły z rywalizacji.
Wyniki: KS Zgoda Ruda Śląska-MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice 19:16 (11:11), MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice-UKS Varsovia Warszawa 21:18 (14:8), KS Zgoda Ruda Śląska - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 18:23 (11:13), EUCO-UKS Dziewiątka Legnica-MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice 19:17 (11:6), KS Zgoda Ruda Śląska-UKS Varsovia Warszawa 15:21 (8:12).21.04.16 WSPOMINAMY PAWEŁKA
Dziś mija siedem lat gdy odszedł od nas inicjator tej strony internetowej, działacz, sędzia Śl.ZPR i ZPRP - Paweł Musialik Junior.
Pawełku, wciąż jesteś z nami, pamiętamy.

19.04.16 ĆWIERĆFINAŁ W TYCHACH

Juniorki Młodsze MOSM Tychy zagrają w Tychach o awans do 1/2 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Rywalami podopiecznych Krzysztofa Willema, w hali przy ul. Piłsudskiego, będą kolejno UMKS Żak Kielce (22.04 godz 17), MKS Truso Elbląg (23.04 godz 12) i UKS Varsovia (24.04 godz 12).

18.04.16 ODSZEDŁ WILHELM IWANECKI
Dotarła do nas smutna informacja. W dniu wczorajszym zmarł ceniony zawodnik, działacz i sędzia, związany ze środowiskiem siemianowickiej piłki ręcznej Wilhelm Iwanecki.
Uroczystości żałobne odbędą się w sobotę 23.04.2016 o godz. 10:00 w Kościele Krzyża w Siemianowicach Śląskich ul.Powstańców 2, a następnie na cmentarzu przy ul. Michałkowickiej.

18.04.16 ZABRZANIE W PÓŁFINALE

Drużyna SPR Pogoń 1945 Zabrze po zwycięstwie ASPR Zawadzkie 28:24 (14:11) i porażkach z LKPR Moto-Jelcz Oława 21:22 (11:14) oraz UKS Anilana I Łódź 16:18 (7:10) awansowała do półfinału Pucharu Prezesa ZPRP Chłopców.
Z rywalizacji odpadł zespół UKS 31 Rokitnica po porażkach z KS SPR Chrobry Głogów 13:35 (8:22) i UKS Olimp Grodków 25:29 (16:21) oraz zwycięstwie nad UKS Anilana II Łódź 25:13 (16:9).

16.04.16 PUCHAR PREZYDENTA RUDY ŚLĄSKIEJ


Dziewczęta Zgody I Ruda Śląska przed SPR Sośnicą Gliwice okazały się najlepsze w turnieju o PucharPrezydenta Rudy Śląskiej.
Wyniki zawodów: KS Zgoda I Ruda Śląska-KS Zgoda II Ruda Śląska 24:9, UKS PR Ruch Chorzów-MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice 8:9, SPR Sośnica Gliwice-Zgoda II 12:3, Zgoda I-Skałka 21:7, Ruch-Sośnica 2:10, Zgoda II-Skałka 9:14, Ruch-Zgoda I 2:11, Sośnica-Skałka 12:2, Zgoda II-Ruch 11:11, Zgoda I-Sosnica 11:9.
MVP turnieju wybran Oliwię Piernikarczyk (Sośnica), najlepszą bramkarką Nikolę Lessner (Zgoda I), a tytuł najskuteczniejszej przypadł Wiktorii Pietrydze (Zgoda I).

10.04.16 AWANS W KOMPLECIE

Juniorki Młodsze MOSM Tychy, na swoim parkiecie, zwyciężając kolejno MKS Zagłębie Lubin 31:30 (18:14), Czarne Żagań 42;16 (20:7) i Olszynkę Dzikowiec 35;22 (18;11) uzyskały awans do 1/4 Mistrzostw Polski.
Awans do 1/2 Pucharu Prezesa ZPRP w bytomskiej hali " Na Skarpie" wywalczyły zawodniczki MUKS Skałka Śląsk Świetochłowice pokonując MKS Zagłębie Lubin 30:13 oraz ulegając UKS Varsovii Warszawa 21:22.
W Legnicy awans do półfinału Pucharu Prezesa ZPRP zapewniły sobie Dziewczeta Zgody Ruda Śląska wygrywając z Dziewiątką Legnica 16:15 (12:8) i UKS Opole 23:8 (13:6).

05.04.16 LAJKONIK CUP


Młodziczki młodsze UKS PR Ruch Chorzów wygrały w Krakowie turniej Lajkonik Cup pokonując w finałowym meczu MTS Kwidzyn 18:13. Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło Polonii MOSiR Łaziska Górne, a czwarte SPR Pogoń 1945 Zabrze.
Pozostałe nasze drużyny zajęły następujace miejsca: Młodziczki KS Zgoda Ruda Śląska - IX, Dziewczęta SPR Sośnica Gliwice - V, Chłopcy SPR Pogoń 1945 Zabrze - IV.

02.04.16 SZCZĘŚLIWE MIASTO GWARKÓW


W Tarnowskich Górach Polska B po raz drugi Norwegię tym razem 27:25 (17:12) podtrzymując tym samym szczęśliwą pasę zwycięstw biało-czerwonych w tym mieście.
Polska B: Witkowski, Morawski - Gębala 5, Łangowski 4, Kondratiuk 4, Klinger 3, Mokrzki 2, Szopa 2, Kużdeba 2, Papaj 2, Łucak 1, Rogulski 1, Bąk 1 oraz Krępa, Walczak, Biegaj.

01.04.16 WYGRANA POLAKÓW

Polska pokonała Norwegię 33:24 (15:13) w towarzyskim meczu reorezentacji B rozegranym w Tarnowskich Górach.
Skład biało-czerwonych: Małecki, Morawski - Prymlewicz 4, Kondratiuk 4, Mokrzki 4, Walczak 4, Łangowski 3, Łucak 3, Bąk 2, T.Gębala 2, Biegaj 2, Rogulski 2, Kużdeba 2, Klinger 1.

01.04.16 TRENING Z MISTRZEM

Zajęcia naborowe do klasy I liceum dla rocznika 2000 odbędą 6 kwietnia 2016 w hali sportowej ,,POGOє Zabrze w godz. 16:00-17:30.
Prowadzącym zajęcia będzie zawodnik superligowej drużyny Górnika Zabrze Aleksandr Buszkow.

31.03.16 Z BRAMKARZEM GÓRNIKA NA NORWEGÓW

Zawodnik Górnika Zabrze Przemysław Witkowski znalazł się w kadrze reprezentacji B na towarzyskie mecze Polska-Norwegia w Tarnowskich Górach 1 i 2 kwietnia 2016.

25.03.16 WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i spokoju w gronie najbliższych oraz smacznego jajka i mokrego śmigusa życzą pracownicy i działacze Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

25.03.16 TEST MECZE W TARNOWSKICH GÓRACH

Kadra Polski B seniorów rozegra w Tarnowskich Górach dwa test mecze z meską reprezentacją Norwegii. Zawody rozpoczną się 1 kwietnia o godzinie 17:00 i 2 kwietnia o godzinie 15:30.

24.03.16 PIERWSZE SUKCESY


Pierwsze w życiu Mistzostwa Śląska mają za sobą najmłodsi adepci piłki ręcznej.
Mistrzem Śląska Dziewcząt Młodszych została KS Zgoda Ruda Śląska,wygrywając finał A, przed SPR Sośnica II Gliwice, KS Bystrą i MTS III Żory.
Skład zwyciężczyń: Nikola Lessner, Julia Wilczyńska, Paulina Gwóźdź, Wiktoria Pietryga, Martyna Wajda, Paulina Zagozda, Natalia Gardian, Oliwia Bujok, Marta Skoczylas, Marta Bodzianowska. Trener Józef Szmtałoch.
Najskuteczniejsza zawodniczka - Paulina Zagozda (Zgoda) - 18 bramek.
Finał B wygrał MKS Skarbek Tarnowskie Góry przed MTS II Żory, UKS PR Ruch Chorzów i MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice.
Najskuteczniejsza zawodniczka finału B - Karolina Kloczkowska (Skarbek) 24 bramki.
Skład Skarbka: Wiktoria Lasota, Karolina Walc, Magdalena Mazurak, Karolina Trawińska, Martyna Ciaś, Agmnieszka Cornik, Emilia Koprowska, Nikoletta Kikon, Karolina Kloczkowska, Marcelina Żelichowska, Wiktoria Kosala, Amelia Kulak, Natalia Wajsprych, Aleksandra Musioł. Trener Małgorzata Lubas.
Mistrzostwo Śląska Chłopców Młodszych wywalczyli zawodnicy SPR Pogoń 1945 I Zabrze wyprzedzając Viret CMC Zawiercie, MKS Ustroń i MUKS Zagłebie ZSO I Sosnowiec.
Najwiecej bramek -21 zdobył w finale A Igor Niewiadomski (SPR Pogoń 1945).
Skład Pogoni 1945 I Zabrze: Łukasz Bobrowski, Wojciech Jachimowski, Konrad Krzyżanowski, Jakub Szabat, Piotr Gabryś, Jakub Bojarczuk, Igor Niewiadomski, Michał Czapla, Bartłomiej Wójcik, Tymoteusz Bojarczuk, Jakub Muszioł, Szymon Hornik, Dominik Derlatka, Michał Szczęsny, Marcel Twarowski, Filip Kołodyński. Trener Janusz Bykowski
Zwycięzcą finału B został zespół MUKS Siódemka Mysłowice przed MKS Zryw Chorzów i SPR Pogoń 1945 II Zabrze.
Skład Siódemki: Adam Balicki, Marcin Ślosorz, Sebastian Król, Mateusz Kuc, Kacper Lemieszonek, Karol Wojtyczka, Mateusz Misiek, Szymon Mrozik, Paweł Kwapień, Jakub Piotrowski, Mateusz Rymoniak, Wiktor Szelest, Oskar Urbańczyk, Radosław Witkowicz. Trener Maria Ryś.
Najwięcej bramek w zawodach zdobył Maksymilian Surdyk (SPR Pogoń 1945 II Zabrze) - 15 bramek.

21.03.16 NABÓR DO LICEUM

ZSTI -XI LOS w Gliwicach zaprasza dziewczęta z rocznika 2000 na zajęcia naborowe, które odbędą się w Gliwicach w hali przy ul.Chorzowskiej 5.
Spotkania zaplanowane są w terminach: 30.03.2016 (środa) godzina 15.30-17.00; 13.04.2016 (środa) godzina 15.30-17.00.
Po zajęciach odbędzie się spotkanie informacyjne na temat funkcjonowania klasy sportowej i Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej pod patronatem ZPRP. Zapytania prosimy kierować pod numer telefonu: 506493479 (Andrzej Wójcik) lub 508210477 (Iwona Łącz).

19.03.16 BRĄZ DLA OLIMPII


MKS Olimpia Piekary Śląskie pokonała MOS Wrocław 29:28 (13:16) i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.
Skład podopiecznych Mariusza Gracki i Artura Patonia w meczu o III miejsce w kraju: Michał Dworaczek, Dariusz Kapica, Michał Zgorzelski - Bartosz Jaksik 3, Kamil Cieślik, Szymon Kotalczyk 2, Szymon Janik, Łukasz Gogola 7, Mateusz Cieślik, Patryk Smolin, Patryk Miłek 3, Kamil Kozieł 1, Dawid Ludyga 3, Mateusz Czapla 10, Łukasz Kucharczyk.
Tytuł najlepszej druyny w kraju przypadł Orlenowi Wisła Płock po finałowym zwycięstwie nad Vive Tauron Kielce 25:24.

18.03.16 ŚWIĘTA WOJNA W FINALE

Vive Kielce pokonało MOS Wrocław 31:24 (16:11),a Orlen Wisła Płock zwyciężyła Olimpię Piekary Śląskie 33:28 (18:16). Tak więc zawodnicy z Kielc i Płocka zagrają jutro o złoty medal Mistrzostw Polski.
Wcześniej, w meczu o III lokatę, MKS Olimpia Piekary Śląskie podejmie MOS Wrocław.

17.03.16 GODZINY FINAL FOUR

Final Four Juniorów zainaugurują 18 marca 2016 o godzinie 15:00 drużyny KS Vive Kielce i MKS MOS Wrocław, w drugim spotkaniu o 18:30 zmierzą się MKS Olimpia Piekary Śląskie i Orlen Wisła Płock.
Dzień później przegrani spotkają się w mecziu o III miejsce o godzinie 15:00, a zwycięzcy w wielkim finale o 17:30.

17.03.16 DZIŚ TRENING Z MISTRZEM

Zajęcia naborowe do klasy I liceum dla rocznika 2000 odbędą się dzisiaj w hali sportowej ,,POGOє Zabrze w godz. 16:00-17:30.

11.03.16 FINALIŚCI W PIEKARACH

Związek Piłki Recznej w Polsce przyznał Piekarom Śląskim finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów.
Zawody odbędą sie w dniach 18-19.03.2016, a pary półfinałowe stanowią MKS Olimpia Piekary Śląskie - Orlen Wisła Płock i KS Vive Kielce - MKS MOS Wrocław.

10.03.16 POWRÓT DO KADRY

Skrzydłowy Górnika Zabrze Bartłomiej Tomczak znalazł uznanie w oczach selekcjonera Tałanta Dujszebajewa trafiając do grona zawodników objetych przygotowaniami do kwalifikacji olimpijskich.

06.03.16 OLIMPIA ZAGRA W FINAŁACH

Juniorzy Olimpii Piekary Śląskie awansowali do Final Four Mistrzostw Polski. Nie przeszkodziła im w tym wczorajsza porażka z Vive Tauron Kielce 28:32 (15:18), bowiem w najważnieszym meczu zawodnicy Mariusza Gracki okazali się lepsi od Nielby Wągrowiec wygrywając 41:37 (23:20).

05.03.16 WIELKI SUKCES CHORZOWIANEK - ZŁOTY KPR

W finałowym meczu krajowego czempionatu juniorek KPR Ruch Chorzów wygrał z MTS Kwidzyn 24:23 (12:9) zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Juniorek.
Zespół gospodyń zagrałw składzie: Natalia Krupa, Karolina Kuszka, Paulina Jaśkiewicz - Magdalena Drażyk 5, Żaneta Senderkiewicz 5, Natalia Doktorczyk 3, Żaneta Lipok 3, Oktawia Płomińska 5, Natalia Stokowiec 2, Klaudia Grabińska 1.
W meczu o brąz Vistal Gdynia pokonał UKS Handball-28 Wrocław 24:19.

04.03.16 JEST MEDAL


KPR Ruch Chorzów pokonał w półfinałowym meczu Final Four Mistrzostw Polski Juniorek drużynę UKS Handball-28 Wrocław 37:24 (20:10) i jutro o 18:00 zagra w chorzowskiej hali MORiS o medal z najcenniejszego kruszcu.
Podopieczne Anety Kowaluk i Krystyny Wasiuk wystąpiły w składzie: Natalia Krupa, Agata Wesołka, Karolina Kuszka - Magdalena Drażyk 2, Natalia Doktorczyk 7, Żaneta Senderkiewicz 4, Oktawia Płomińska 8, Oliwia Fraksztajn 1, Klaudia Grabińska 5, Sandra Kiel, Katarzyna Kiełbus 2, Żaneta Lipok 3, Marcelina Polańska 2, Jessica Prokop 1, Agnieszka Kurzaj 1, Natalia Stokowiec 1.
Rywalem chorzowianek będzie MTS Kwidzyn, który wygrał dziś z Vistalem Gdynia 36:21 (17:9).

04.03.16 OLIMPIA WALCZY O FINAL FOUR

Juniorzy NKS Olimpia Piekary Śląskie pokonali MTS Kwidzyn 32:15 (13:6) i na drodze do strefy medalowej Mistrzostw Polski Juniorów stoją juz tylko Nielba Wągrowiec i Vive Targi Kielce.

03.03.16 SMUTNA WIADOMOŚĆ
Dotarła do nas kolejna smutna informacja. Odeszła była trenerka, wychowawca wielu chorzowskich szczypiornistek - Gabriela Będkowska - Mirek.

26.02.16 ODSZEDŁ ZENON ŁAKOMY
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci cenionego szkoleniowca m.in. Reprezentacji Polski i chorzowskiego KPR Ruch, byłego świetnego zawodnika Zenona Łakomego.
Uroczystości żałobne odbędą się 29.02.2016 r. o godz. 12:00 w kościele i na cmentarzu w Cieszynie Łobeskim (woj. zachodniopomorskie).

26.02.16 FINAL FOUR W CHORZOWIE

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek, decyzją ZPRP, rozgrywany będzie 4 i 5 marca 2016 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie.
4 marca w pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzą się Vistal Gdynia i MTS Kwidzyn (godzina 16:00), w drugim meczu KPR Ruch zagra z UKS Handball-28 Wrocław (godzina 18:00).
Kolejnego dnia czekają nas mecze o III i I miejsce.

26.02.16 POWOŁANIA DO KADRY

Magdalena Drażyk i Natalia Krupa z KPR Ruch Chorzów otrzymały powołania na organizowane w Płocku 15-2.03.2016 konsultację oraz turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet.
W kadrze juniorek na konsultację w Giżycku 6-12.03.2016 znalazły się reprezentujące śląskie kluby Natalia Kolasińska (MTS Żory), a także Oktawia Płomińska, Natalia Stokowiec, Klaudia Zizulewska, Żaneta Senderkiewicz, Karolina Kuszka, Żaneta Lipok i Klaudia Grabińska(wszystkie KPR Ruch Chorzów).

21.02.16 KOLEJNE AWANSE

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów po wygranej, na turnieju w Gdyni, z Koroną Handball Kielce 33:26 (14:8), Vistalem Gdynia 26:22 (12:14) i MKS Truso I Elbląg 44:30 (19:16) zapewniły sobie awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek.
MKS Olimpia Piekary Śląskie po dwóch zwycięstwach, we Wrocławiu, z KS Szczypiorniak Olsztyn 36:20 (15:12) i KS CKS SMS I Szczecin 39:24 (20:13) znalazł się w gronie ośmiu najlepszych zespołów Mistrzostw Polski Juniorów. Nie zmieniła tego porażka w ostatnim meczu z MKS MOS Wrocław 20:30 (6:16).
Szanse na awans zaprzepaścił Viret CMC Zawiercie po porażkach w Dąbrowie Białostockiej z miejscowym Szczypiorniakiem 26:32 (14:11), KS Vive Kielce 17:43 (8:20) oraz UMKS PMOS Chrzanów 28:29 (15:16).

07.02.16 TRIO GRA DALEJ

Juniorki KPR Ruch Chorzów wygrywając z KS CKS SMS I Szczecin 44:20 (22:6) oraz KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 33:13 (18:8), pomimo porażki w Kwidzyniu z zespołem gospodyń MTS 23:31 (14:16), zapewniły sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek.
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów osiągnęli szczypiorniści Olimpii Piekary pokonując u siebie Start Konin 37:28 (18:17), Stal Mielec 29:14 (14:6) oraz ulegając Kusemu Kraków 34:38 (24:17).
Ta sama sztuka udała sie Viretowi Zawiercie, który w 3-zespołowej grupie w Ostrowie Wielkopolskim, zwyciężył MKS Zagłębie Lubin 26:22 (12:12) i uznał wyższość Ostrovii 31:37 (15:18)
Z rozgrywkami na etapie 1/8 pożegnał się MKS Ustroń po porażkach z Gwardią Opole 18:38 (9:15), gospodarzami turnieju - MKS MOS Wrocław 21:32 (9:20) i zwycięstwie nad MKS Wieluń 30:29 (13:15).

04.02.16 LICEUM DLA SZCZYPIORNISTÓW

Zajęcia naborowe do klasy I L.O. dla uczniów kończących gimnazjum odbędą sie w Zabrzu 9.02.2016 o godzinie 16:00 w hali "Pogoń" przy ul. Wolności 406.

02.02.16 TRENUJ W BYTOMIU

Zarząd Sekcji Piłki Ręcznej UKS MOSM Bytom zaprasza wszystkich chętnych na treningi seniorów biorących udział w rozgrywkach III Ligi Mężczyzn.
Treningi odbywają się w wtorki i czwartki w Bytomiu (Hala na Skarpie lub Hala Sportowa przy ul. Strzelców Bytomskich). Telefon kontaktowy Andrzej Ścierko 501237568.

24.01.16 TYLKO RUCH GRA DALEJ

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów w 1/8 Mistrzostw Polski juniorek w Zamościu pokonały MKS V LO Rzeszów 45:17 (21:3), Gościbię Sułkowice 31:23 (15:11) i MKS Padwa Zamość 36:20 awansując tym samym do ćwierćfinałów krajowego czempionatu.
Z rywalizacji odpadły SPR Sośnica Gliwice po porażkach z Orlikiem Mielec 24:26 (14:13), gospodyniami - MKS Olimpią Beskid Nowy Sącz 26:28 (13:11), MKS Zagłębie Lubin 23:32 (10:18), a także UKS Start Pietrowice, który w swym debiucie na tym szczeblu uległ w Gnieźnie MKS MOS Gniezno 16:30 (6:17) oraz Vistal Łączpol Gdynia 32:42 (13:18).

18.01.16 KURS SĘDZIOWSKI

KS Śl.ZPR ogłasza nabór na kurs sędziego piłki ręcznej. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: slzpr@wp.pl do dnia 09.03.2016.
W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia i adres mailowy. Dodatkowych informacji udziela kierownik kursu Agnieszka Zaucha tel. 502 455 535. Termin kursu 14.03-06.06.2016r. Miejsce Energoprojekt ul. Jesionowa 15, Katowice. Koszt kursu: 300 zł (w cenę wliczone są: materiały dydaktyczne, przepisy gry w piłkę ręczną, emblemat sędziowski). Wymagania wobec kandydatów: wiek 16-22 lat, wykształcenie co najmniej średnie (nie dotyczy uczniów szkół średnich), dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji sędziego piłki ręcznej lub aktualna karta zdrowia zawodnika, okazana na pierwszych zajęciach. Jednym z warunków ukończenia kursu jest zaliczenie sprawdzianu biegowego (2400 metrów w czasie 12 minut).

14.01.16 ZAWODNIK GÓRNIKA W KADRZE NA EURO

Rafał Gliński z Górnika Zabrze znalazł się w 16-sto osobowej kadrze biało-czerwonych na rozpoczynajace się jutro Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych.

11.01.16 RUSZAJĄ MISTRZOSTWA EUROPY

15-31.01.2016 to najważniejsza tegoroczna data w polskiej piłce ręcznej.
Na obiektach Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn.
W katowickim "Spodku" oglądać będzie można następujące pojedynki:
15 stycznia
16:00 Chorwacja-Białoruś
18:15 Islandia-Norwegia
17 stycznia
16:00 Białoruś-Islandia
18:15 Norwegia-Chorwacja
19 stycznia
18:15 Białoruś-Norwegia
20:30 Chorwacja-Islandia
Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Europy prowadzona jest wyłącznie za pośrednictwem strony https://www.ebilet.pl
Przed "Spodkiem" przez cały turniej funkcjonować będzie, udostępniona nieodpłatnie, strefa kibica.

11.01.16 WSPOMNIEŃ CZAR

12 Stycznia w Katowicach Szopienicach spotkają się byli zawodnicy związani z piłką ręczną w naszym regionie, a zwłaszcza w mieście Katowice.
W programie na godzinę 14:00 zaplanowano mecz wspomnień, po którym nastąpi spotkanie zasłużonych szczypiornistów z władzami Katowic.
Od rana na obiekcie w Szopienicach, w formi gier i zabaw, rywalizować będzie młodzież katowickich szkół.

11.01.16 LICEUM W GLIWICACH ZAPRASZA

Dyrekcja ZSTI -XI LOS w Gliwicach ogłasza nabór do klasy I o profilu piłki ręcznej dziewczyn rocznika 2000.
Pragniemy nadmienić, że w Liceum funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej ZPRP jedyny żeński na Śląsku.
Dziewczęta pragnące kontynuować przygodę z piłką ręczną w naszym Ośrodku prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami lub przyjazd na zajęcia w hali sportowej przy ul.Chorzowskiej 5 w środy i czwartki w godz.15.30 - 17.00. Wszystkie zapytania prosimy kierować do: Wójcik Andrzej tel.506493479, mail awojcik41@wp.eu Łącz Iwona tel.508210477, mail fi12@tlen.plZadanie wspierane
ze środków budżetowych
Samorządu Województwa
Śląskiego

Pobierz Adobe
Acrobat Reader
(dla plików PDF)